márc. 8, 2016

Férfibajok a nőnapon


„Férfibajok: célkeresztben a prosztatarák” címmel médiapályázatot hirdetett a Magyar Rákellenes Liga és a MÚOSZ Egészségügyi és Szociálpolitikai Szakosztálya 2015. március 8-án és a 12 hónap „média termését” értékelte a nőnapon

A pályázatra 22 pályamű érkezett.
A díjakat Nógrádi Tóth Erzsébet, a MÚOSZ Egészségügyi Szakosztályának elnöke és Rozványi Balázs, a Magyar Rákellenes Liga gazdasági elnök helyettese adták át.
A díjazottak:
P. Kiss Zsuzsa és Pilisi Csenge, Gergrácz Anikó: ők együtt hárman alkották meg a Kossuth Rádió, Napközben című műsorában leközölt pályamunkájukat
Pataky Enikő, a Hír TV. Gyógyhír műsorvezetője
B. Király Györgyi, a Hatos csatorna Női szemmel című műsor vezetője
Tóth András, a www.webbeteg.hu szerkesztője
Takács Gabriella, a Bors újságírója
Hauser Antal, a Signal Tv szerkesztője és
H. Horváth László, a pécsi Rádió 1 műsorvezető-szerkesztője.

Hazánkban évente kb. 4000 friss prosztatarákos esetet diagnosztizálnak, és évente 1400-1600 férj, apa, testvér, jó barát veszíti el az életét a prosztatarák miatt. Pedig az időben felfedezett prosztatarák gyógyítható.
A korai felismerést szolgálják a szűrővizsgálatok, melyek fontosságát a statisztikák is alátámasztják: míg Nyugat-Európában és az Egyesült Államokban a frissen diagnosztizált prosztatarákos esetek 80%-a műthető, azaz a betegség még nem terjedt a prosztata határain túl, addig Magyarországon az arány fordított: a betegek 70-80%-a már áttétekkel kerül orvoshoz. Ekkor a sebészi beavatkozás, amely a korai esetek 90%-ában tíz éven túli túlélést biztosít, már nem kerülhet szóba.
A korai felismerés az életet jelentheti a rákkal vívott küzdelemben!

webdesign: qualitypress