A tenisz csillagai Budapesten, avagy a TENNIS CLASSICS verseny

2008. október 9.

Budapest, Papp László Sportcsarnok, 2008. október 9-12.

A képen: Björn Borg, Pat Cash, a rendezvény háziasszonya Temesvári Andrea, Sergi Bruguera, John McEnroe, Guillermo Vilas, Henri Leconte, lent, Taróczy Balázs a főszervező, Thomas Muster és Goran Ivanisevic

Idén tizenkettedik alkalommal, de Budapesten először kerül megrendezésre a Black Rock Tour of Champion”s ATP verseny, más néven a Tennis Classics – Legendák Csatája rendezvény.

A verseny főszervezője Taróczy Balázs, aki párosban Heinz Günthardttal 1981-ben a Roland Garroson, 1985-ben pedig Wimbledonban diadalmaskodott. A kiváló főszervező a versenyen nem indulhat, mert  csak olyanok léphetnek fel, akik egyéniben Grand Slam döntősök vagy Davis-kupa győztesek voltak. Jelen van a Roland Garros hatszoros bajnoka és az ötszörös wimblendoni bajnok Björn Borg, a hétszeres Grand Slam győztes John McEnroe, a wimblendoni bajnok Cash, és további bajnokok Ivanissevic, Bruguera, Leconte, Muster és Vilas.
Taróczy még mindig McEnroe játékát tartja legizgalmasabbnak, ugyanis McEnroe lelkesedése és győzni akarása a régi. Az ütőinek tördeléséről is jól ismert teniszező 24 ütővel érkezett a „vérre menőâ€? versenyre.
A negyvenes, ötvenes éveikben járó versenyzők igen jó erőben és kondícióban vannak, ruganyosak és fiatalosak, akik méltán tudják népszerűsíteni még ma is ezt a játékot. Egy kardiológus főorvosnak, Dr. Ágics Ferencnek a tenisz utáni  sport és egészség viszonyáról mondott megjegyzése jutott eszembe, akinek egyébként naponta 50-60 betege van: „Ha mindenki teniszezne egy héten 2-3 szor, akkor éhen halnánk mi, kardiológusok.â€?
Gyönyörködhetünk a „nagy öregekâ€? technikai tudásában, elleshetünk egy-egy ütésfajtát. A meccsek után mi is ragadjunk ütőt, akkor is, ha kezdők vagyunk, mert ezzel a játékos sporttal szórakozva, észrevétlenül tudunk tenni nagyon sokat  saját egészségünkért!

A „legendákâ€? és a teniszpályák mindenkit várnak.