márc. 18, 2013

UNIÓS TÁMOGATÁSBÓL VALÓSUL MEG A PIC-PERINATÁLIS INTENZÍV CENTRUM-FEJLESZTÉSE AZ MH EK HONVÉDKÓRHÁZBAN


A Magyar Honvédség Egészségügyi Központ Honvédkórház 110.289.540 Ft uniós támogatást nyert a KMOP-4.3.1/B-11 kódszámú „Sürgősségi, gyermeksürgősségi ellátás fejlesztése” című pályázat kiíráson az Új Széchenyi terv keretében. A 110 millió forintot meghaladó költségvetésű, a III. progresszivitási szintű betegellátás informatikai és orvos technológiai eszközeinek beszerzésével megvalósul a Perinatális Intenzív Centrum fejlesztése.

A magyar gyermekegészségügy egyik legsúlyosabb problémája a még mindig magas koraszülött arány. A magyarországi csecsemőhalálozás folyamatosan javul, a koraszülések nem kellő mértékű csökkenése ellenére is, mivel a koraszülött ellátás lehetőségei az utóbbi évtizedekben forradalmi változáson mentek keresztül. A Közép-Magyarországi Régióban PIC III. szintű ellátás a Semmelweis Egyetem Klinikáinak 86 ágya mellett a Szent János Kórházban és az MH EK Honvédkórházban van, 12-12 ágyon.
A pályázat célja – a Közép-Magyarországi régió koraszülött ellátásának sajátosságait és a kórházi PIC adottságait is figyelembe véve, – hogy a pályázati támogatás révén a Honvédkórház orvosi műszerei, infokommunikációs felszerelése maradéktalanul megfeleljenek a biztonságos működés, a korszerű technológia követelményeinek. A fejlesztéssel hosszú távon, kompromisszumok nélkül teljesítheti a PIC a III. progresszivitási szintű betegellátás szakmai minimumfeltételeit, eleget tehet az orvos technikai eszközök amortizációja miatt szükséges pótlásnak, felkészülhet a nagytérségi ellátás-szervezésből az MH EK Honvédkórházra háruló várható többletfeladatok teljesítésére. A korszerű orvostechnikai eszközök révén a PIC működése is költséghatékonnyá válhat az elavult, amortizálódott műszerek eddig rendszeresen jelentkező karbantartási, javítási költségeinek elmaradásával, az új eszközök fajlagosan alacsonyabb energiafelhasználása mellett.
A regionális fejlesztési Programok Irányító Hatósága képviseletében eljáró, ESZA Nonprofit Kft. a benyújtott pályázatot támogatásra érdemesnek ítélte, és a megvalósításához 110.289.540 FT vissza nem térítendő támogatást nyújtott.
A fejlesztés közvetlen haszonélvezői az újszülöttek és a közvetlen családtagjaik, mely a születésszámok, koraszületési arányok és ellátási adatok alapján évente közvetlenül 250-300 újszülöttet és családtagjaikat jelenti.
A project 2012. márciusában indult, az eszközbeszerzésekre várhatóan 2013. első negyedévében kerül sor.

webdesign: qualitypress