máj. 5, 2009

A GSK válasza az új H1N1 influenza A vírustörzsének (sertésinfluenza) felbukkanására


2009. május 5.


A GlaxoSmithKline (GSK) szorosan figyelemmel kíséri az influenza A vírus legújabb (H1N1) változatának megjelenését Mexikóban, az Egyesült Államokban, Kanadában, Franciaországban, Spanyolországban és Új-Zélandon. Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) állítása szerint a jelenlegi állapot nemzetközi vészhelyzetet jelent, ezért világszerte vizsgálja az influenza készültségi szint emelésének szükségességét.
A GSK proaktív kommunikációt kezdeményezett az érintett szervezetek és kormányok között – ezen belül a WHO-val, a Járványügyi Központtal (CDC), az Egészségügyi és Humán Szervezetekkel (HHS) az Egyesült Államokban, valamint a mexikói kormánnyal – annak érdekében, hogy az esetleges támogatásról egyeztessenek. A vállalat megosztja rendelkezésére álló információit a hatóságokkal a vírus jobb megismerése érdekében. A GSK elkötelezett a WHO-val és az érintett szervezetekkel való együttműködés iránt, hogy minden szükséges támogatást megadhasson a jelen helyzetben.

A GSK kifejlesztett számos olyan intézkedést (terméket), amelyek segítenek abban, hogy csökkenthessük ezen új influenzavírus terjedését és hatásait. Ezek között szerepel antivirális szerük, és a vakcinák egy igen széles skálája, melyek hatására létrejövő immunválaszt  egy új adjuváns technológia segíti elő.
A WHO jelentése szerint az Egyesült Államokban megjelenő, emberi esetekkel összefüggésbe hozható sertésinfluenza ellen hatásos zanamivir (GSK terméke) és oseltamivir, de a vírus rezisztens az amantadine és a remantadine esetében.
A GSK-nak Magyarországon, a híresztelésekkel ellentétben van regisztrálva antivirális készítménye, melyet szükség esetén szállítani is tud. 
A járvány kitörése óta a GSK 100,000 doboz antivirális szert és további 170,000 adag szezonális influenza vakcinát juttatott el a mexikói hatóságoknak. Folytatja a tárgyalásokat a további támogatás szükségességéről. Mindeközben a  GSK korábban megnövelte antivirális készítményének gyártását. 

A GSK folyamatosan követi a kialakult helyzetet a WHO-val és más hatóságokkal, valamint együttműködik olyan országokkal, akik előzetesen megállapodást kötött a gyártási folyamat megkezdésére arra az esetre, ha netán az új influenza vírustörzs miatt új vakcina gyártására lenne szükség a közeljövőben.


 

webdesign: qualitypress